• https://www.facebook.com/Alternatif-Boya-1451927845029096/?fref=ts
  • https://twitter.com/alternatifboya?lang=tr
                                                                                                                                                                   

Devilbiss

MANUEL TABANCALAROTOMATİK TABANCALARAKSESUARLARDeVilbiss

Her uygulama için DeVilbiss’in kanitlanmis boya tabancasi teknolojisi

Boya püskürtme sorunlarina yenilikçi çözümler bulma 100 yili askin bir süredir DeVilbiss’in felsefesidir. Tip doktoru Allen DeVilbiss’in saglik alaninda kullanim için ilk atomizeri yaratmak amaciyla bir ampul, boru ve bir yag tenekesinin tabanini bir araya getirmesiyle 1888 yilinda Toledo, Ohio’da kurulmustu. Boya püskürtme sorunlarina yenilikçi çözümler bulma 100 yili askin bir süredir DeVilbiss’in felsefesidir. Tip doktoru Allen DeVilbiss’in saglik alaninda kullanim için ilk atomizeri yaratmak amaciyla bir ampul, boru ve bir yag tenekesinin tabanini bir araya getirmesiyle 1888 yilinda Toledo, Ohio’da kurulmustur. DeVilbiss günümüzde endüstriyel ve otomotiv boyasi pazarinda önde gelen boya finisaj donanimi saglayicisi konumundadir.

Dr. DeVilbiss'in oglu olan Thomas DeVilbiss, boya uygulamanin zorluklarini karsilayabilecek bir boya tabancasi yaratabilmek için orijinal atomizeri bulmasiyla ünlüdür. Hayatini babasinin atomizer isine adayan Thomas DeVilbiss sirketin ürün yelpazesine perfumizerleri eklemistir. Bunun ardindan 1907’de, daha genç olan DeVilbiss boya tabancasi ile ilk deneyimini yasamistir. Kitle üretimi bu asamada baslamis ve Thomas DeVilbiss'in boya tabancasi teknolojisi mobilya ve otomotiv finisaj montaj hattindaki boya ve vernik kaplama uygulamalarina devrimsel bir ilave olarak kendini kanitlamistir. Vernigin püskürtülmesi kuruma süresini haftlara yerine saatlere indirmis ve firça kullaniminin yerini alan boya püskürtmesi yeni isler olusturmaya ve üretimde verimliligi arttirmaya yardimci olmustur.

Bunun ardindan DeVilbiss kendisini finisaj isleminin zorluklarinin anlayacak bir uzmanlar ekibi haline getirerek yenilikçi teknoloji gelistirme, en yüksek kalitede finisaj elde etme için gereken ekipman tasarimini yapma ve verimliligi arttirmak için an alt seviyedeki müsterilerin ihtiyaçlarini karsilamayi amaçlamistir.

DeVilbiss ürünleri agaç, havacilik, plastik, metal ve otomotiv sanayilerinde endüstriyel profesyonellerden bunu hobi haline getiren kisilere kadar basarili sekilde kullanilmaktadir. DeVilbiss ekipmani tek ve çift bilesenli olan düsük ve yüksek kati maddelerin yaninda birçok solvent bazli ve su bazli kaplamalarin püskürtülmesi için kullanilir.